16 C
Rīga, Latvija
Trešdiena, 15. augusts
Tēmas Kokosriekstu eļļa

Kokosriekstu eļļa

kokosriekstu eļļa

Eksistē vairāk kā 1500 dažādi pētījumi, kas pierādā kokosriekstu eļļas veselīgās īpašības. Kokosriekstu eļļas veselības ieguvumi ir plašāki, kā daudzi cilvēki uzskata. To lieto gan ārēji, gan iekšķīgi.

Lielākā daļa tauku, kurus mēs ikdienā uzņemam ar uzturu aizņem ilgu laiku, lai ķermenis tos pārstrādātu, bet vidējā garuma taukskābes, kuras ir atrodamas kokosriekstu eļļā pierāda sevi, kā efektīvu enerģijas avotu. Ja ierastās tauksksābes pārstrādes laikā iet caur 26 soļiem, lai tiktu izmantotas enerģijā, tad kokosriekstu eļļā atrodamās tauksksābes paņem vien 3 soļus, lai ķermenis to jau varētu izmantot.

Kokosriekstu eļļas ieguvumi uzturā:

  • Tās ir vieglāk sagremot;
  • Netiek uzreiz noglabātas tauku rezervēs;
  • Ātrāk tiek izmantotas enerģijā;
  • Antibakteriālas un pret sēnīšu iedarbība;
  • Pasargā no asinsvadu slimībām un sirds slimībām;
  • Pasargā no paaugstināta asinsspiediena;
  • Samazina iekaisumus un artrītu;
  • Pasargā no vēža;
  • Palīdz notievēt;
  • Uzlabo imūnsistēmu.

Kokosriekstu eļļa matiem

Kokosriekstu eļļu var lietot matos, kā lielisku alternatīvu ķīmiskajiem kondicionieriem vai citiem matu kopšanas un ieveidošanas līdzekļiem. Tā ir ļoti veselīga galvas ādai, pasargā to no infekciju slimībām un sēnītēm, tāpat arī veicina matu augšanu. Kokosriekstu eļļa matiem liks būt kuplākiem, spīdīgākiem un veselīgākiem.

Kokosriekstu eļļa sejai un ādai

Kokosriekstu eļļa ir plaši zināma, kā ādu mitrinoša un pasargājoša eļļa. To var izmantot visam ķermenim un sejai. Vasarā kokosriekstu eļļa var būt noderīga, lai atjaunotu un mitrinātu ādu pēc sauļošanās. Kokosriekstu eļļu cilvēki izmanto arī, lai mitrinātu sausu ādu, kad ārā ir mitrs, vējains vai auksts laiks.

Ja ir vēlēšanās kokosriekstu eļļu lietot sejas ādas mitrināšanai un atjaunošanai, tad to var uzklāt maigi uz sejas ādas pirms gulētiešanas. Ja Tev ir taukaina āda, tad vēlams to vien uz īsu brīdi (zem 15 minūtēm) turēt uz ādas un pēc tam ar siltu ūdeni noskalot. Cilvēkiem, kuriem regulāri metās pumpas uz sejas, kokosriekstu eļļa var palīdzēt sejas ādu attīrīt, jo tai ir antibakteriālas īpašības.

Kokosriekstu eļļas cena

Kokosriekstu eļļa var maksāt no €4 līdz pat €20. Cena var atšķirties pēc kokosriekstu eļļas tilpuma (vidēji sākot no 200ml līdz pat 1l), zīmola un kvalitātes – bieži vien lētākas kokosriekstu eļļas var nebūt pārāk kvalitatīvas, tām var atšķirties krāsa un nebūt izteiksmīga kokosriekstu smarža. Ja interesē, kur pirkt kokosriekstu eļļu – vislabāk to ir meklēt dabīgo preču veikalos vai pasūtīt internetā. Iepirkšanās centros, kā Rimi, īpaša uzmanība ir jāpievērš kokosriekstu eļļas kvalitātei.

Kokosriekstu eļļa un notievēšana

kokosriekstu eļļa
Kokosriekstu eļļa ir notievēšanai draudzīgākie tauki pasaulē. Tie satur īpašu taukskābju kombināciju, kas pozitīvi ietekmē vielmaiņu. Vairāki pētījumi ir pierādījuši, ka lietojot kokosriekstu eļļu uzturā, Tu vari samazināt lieko svaru, it īpaši vēdera dobumā. Kokosriekstu eļļa un vidēja garuma tauksābes Kokosriekstu eļļa pamatīgi atšķiras no citiem...
Close