pārēšanās

Sagatavo savu hronometru, jo šī stratēģija Tev liks ēst tikai, kad esi izsalcis un ļaus izvairīties no pārēšanās maltītes laikā.

Parasti ķermenim nevajadzētu super-precīzi pierakstītu diētu, lai tas spētu izdzīvot. Ķermenis zina, ko tam vajag un cik daudz to vajag. Un tas zina, kā paprasīt, ar izsalkuma palīdzību. Diemžēl, esam pazaudējuši šī ziņojuma interpretēšanas spējas un dažreiz atbildot uz ķermeņa izsalkumu, mēs to pabarojam ar saldējuma kasti.

Izsalkums ir izdzīvošanas mehānisms, kas liek mums meklēt uzturvielas, kad ir nepieciešama ķermenim enerģija. Vismaz tā agrāk bija. Mūsdienās, sakarā ar to, ka ēdiens ir tik brīvi pieejams, mēs sevi pieķeram ēdam, lai sevi izklaidētu, sniegtu emocionālu komfortu vai no kaut kā aizbēgtu.

Bet, ja gribi izmainīt sava ķermeņa uzbūvi, Tev vajadzētu ēst tikai tad, kad ķermenis to prasa. Lai ņemtu virsroku pār saviem instinktiem – lūk, pāris ieteikumi, kā ar tiem tikt galā:

  1. Ēd tikai tad, kad esi fizisk izsalcis! Iemācies atšķirt emocionālu vajadzību, mākslīgu izsalkumu un patiesu izsalkumu. Paroc dziļāk un pajautā pats sev – kāpēc es gribu ēst, pirms kaut ko liec mutē!
  2. Izmanto hronometru! Kad neesi pārliecināts vai esi pa tiešām izsalcis vai gribi vienkārši nostist laiku ar ēšanu, uzņem 15 minūtes laika. To laiku izmato, lai izzinātu, vai patiešām gribi ēst. Pajautā sev, vai gribi ēst stresa, garlaicības vai citu iemeslu dēļ. Sniedzot laiku sev padomāt, varēsi izvairīties no impulsīvas ēšanas un spēsi pieņemt labāku lēmumu.
  3. Ēd lēnāk! Ir vajadzīgas 25 minūtes, lai Tavas smadzenes saņemtu signālu, ka ķermenis ir paēdis. Ja Tu ēdīsi ātri, tad ir liela iespēja, ka pārēdīsies, jo paspēsi šo 25 minūšu laikā apēst vairāk, kā ķermenis prasīja.
  4. Lieto atkal hronometru! Ja pieķer sevi ēdam pārāk ātri, izvelc laukā savu viedtālruni un uzliec 25 minūšu taimeri. Kārtīgi sakošļā katru kumosu, pirms liec nākošo kumosu mutē. Ja Tu paspēj paēst pirms šīm 25 minūtēm, nesāc ēst kaut ko citu, pirms esi atļāvis savam ķermenim sajust sāta sajūtu no iepriekšējās maltītes.