0 C
Rīga
sestdien, 28. novembris
mindfulness

Paliec slaidāks un veselīgāks neko nedarot

Vai Tev dienā ir 5 - 10 minūtes laika, lai nedarītu neko? Šeit gan nav runa par bezmērķīgu sociālo tīklu rullēšanu uz leju vai...

Trenējies pirms brokastīm un sadedzini vēl vairāk tauku

Cilvēkiem jau ilgi ir dalījušās domas par to vai labāk ir paēst brokastis un tad skriet, vai labāk trenēties tukšā dūšā. Tāpēc ir laiks...
Zivju eļļa

Zivju eļļa Tevi padarīs slaidāku un muskuļotāku

Lietojot zivju eļļu, var uzlabot ķermeņa kaloriju patēriņu un tauku dedzināšanas procesus, kamēr tiek darīti zemas intensitātes vingrinājumi. Vēljovairāk, zivju eļļa stimulē muskuļu augšanu audos....
hipnoze

Labāki notievēšanas rezultāti ar sevis hipnozi

Sevis hipnoze var palīdzēt cilvēkiem, kuriem ir liekais svars. Tā apgalvo psihologi no Ziemeļu Kolorado universitātes. Lai arī hipnozes process aizņēma vien pāris minūtes no...
kortizols, stress

Paaugstināts kortizols no hroniska stresa Tevi padara resnu

Daudzi, kas regulāri interesējas par uzturu un ķermenī notiekošajiem procesiem, droši vien jau zina par to, ka kortizols ir stresa hormons, kas mums ir jāuzmana,...

kā notievētNotievēšana ir vienkārša, kad saproti pamata nosacījumus, lai tā vispār strādātu. Lai notievētu, Tev ir jāuzņem mazāk kalorijas dienā, kā Tu patērē. Tas ir vienkāršs fakts, kas stāv pāri visiem citiem tievēšanas ieteikumiem vai diētām. Neviens uztura vai treniņu plāns nestrādās, ja Tu ēdīsi vairāk, kā dienā sadedzini kalorijas! Lai notievēšana būtu ātra, efektīva un vēl veselīga, parasti nepietiek ar šo vipārējo faktu. Ir jāzin kā notievēt pareizi – cik precīzi daudz ēst, kā ēst, ko ēst un kādi vēl procesi mūsu ķermenī ietekmē notievēšanu pozitīvi vai negatīvi.

svara samazināšanaKatrā valstī ir savi nacionālie ogļhidrāti – Latvijā tie ir kartupeļi, Itālijā – pasta, Francijā – bagetes utt. Tomēr,visi mūsdienu pētījumi pierāda, ka Tu ātrāk notievēsi un ķermenis būs pateicīgāks, ja atteiksies no ogļhidrātiem pa visam!

80tajos un 90tajos gados bija populāri kaunināt taukus, jo taču, ja ēdienā ir tauki un ap vēderu ir tauki, tos nevar ēst. Patiesībā tās bija apmaksātas pasaciņas no ēdienu industrijas, jo kā redzam tagad, veikalu plauktos ir grūti atrast kaut ko, kas nesaturētu ogļhidrātus vai cukurus. Tomēr pa šo laiku ir strauji pieaudzis cilvēkus skaits, kas cīnās ar lieko svaru, diabētu, sirds un asinsvadu slimībām.

Laikam ejot, neatkarīgi pētījumi tika aiz vien biežāk veikti un tagad arī ASV un starptautiskas veselības organizācijas atzīst, ka svara samazināšanai, 2. tipa cukura diabētam un virknei citu problēmu palīdz zemu ogļhidrātu vai ketogēnās diētas.

tievēšanaEfektīva liekā svara samazināšanas metode, kas atbild uz jautājumu kā ēst, ir pārtrauktā gavēšana jeb pārtrauktā badošanās. Atcerēsimies, ka mūsdienu cilvēks ar visām ērtībām ir tikai nesena parādība un mums krietni dabiskāk ir neēst ik pa stundai. Liekais svars un ar to saistītās slimības ir pieaugušas visvairāk mūsdienu laikos.

Liec savam ķermenim notievēt, pārtiekot no uzkrātajām tauku rezervēm. Gavējot 16 stundas dienā mēs ļaujam ķermenim pārtikts no mūsu tauku šūnām, bet 8 stundu logā ķermenis pārtiek no ēdienā esošajām bārības vielām.

Tā ir dabīga, veselīga un efektīva metode, lai ātri nomestu lieko svaru. Gavējot ķermenī samazinās insulīna līmenis, kas liedz samazināt svaru, palielinās cilvēka augšanas hormons, kas tieši palīdz dedzināt taukus un veidot muskuļus. Gavējot tiek labotas bojātas šūnas un ir novērots pozitīvs efekts uz gēniem un molekulām, kas ietekmē ilgdzīvotību un pasargā no dažādām slimībām.

Īstermiņa gavēšana, kas tiek ievērota katru dienu var uzlabot vielmaiņas ātrumu līdz 14%, kas ļautu vairāk sadedzināt taukus. Pētījumos tika novērots, ka liekais svars 3 – 24 nedēļu laikā samazinājās par 3 – 8% tikai no gavēšanas vien un viduklis saruka par 4-7%. Tas nozīmē, ka šī var būt efektīva svara samazināšana no vēdera, kas bieži ir problemātiskā zona.

notievēšanaNotievēšanu var izpētīt no dažādām pusēm un hormoni ir virziens, no kura būtu pat ieteicams sākt. Seši hormoni spēj likt ķermenim efektīvi nomest lieko svaru, bet ir trīs īpaši nozīmīgi hormoni, kas tieši palielina lieko svaru. Šoreiz par tiem, kas traucē mums ātri notievēt.

Kortizols jeb stresa hormons ir viens no tiem, kas notievēšanu var apgrūtināt. Ja kortizola līmenis ķermenī ir pārāk augsts, tas apspiež tauku dedzinošos hormonus. Ja ikdienā cīnies ar iekšēju stresu, kas var būt gan ar darbu saistīts, finansēm, ģimeni vai jebko citu, tad ir ļoti augsta iespējamība, ka pa dienu kortizola līmenis ir tik augsts, ka tas sāk traucēt tievēšanai un var pat likt pieņemties svarā. Lielisks risinājums, lai samazinātu stresu, nepatērējot daudz laika, ir meditācija. Pamēģini, ja vēl nav bijusi izdevība!

Insulīns ir nākošais svara samazināšanas traucēklis. Līdz ko ikdienā uzņem cukurus vai jebkādus citus ogļhidrātus, asinīs izdalās insulīns, kura uzdevums ir samazināt cukura līmeni. Lai arī mērķis ir ļoti labs, kamēr insulīna līmeņi ir augsti, tikmēr ķermenī nenotiek tauku degšana. Viss uzturā uzņemtais cukurs, kas tiek atrasts asinīs tiek aiznests uz tauku vai muskuļu rezervēm. Tieši tāpēc ir ļoti pieaugusi popularitāte zemu ogļhidrātu diētām vai keto diētai, jo tās spēj efektīvi palīdzēt nomest svaru.

Visbeidzot, pārlieku daudz estrogēns, kas ir atrodams gan sievietēs, gan vīriešos var traucēt notievēšanai. Mūsdienās vairāk kā jebkad ir iespējams sasniegt neveselīgi augstus estrogēna līmeņus, kas nereti noved pie liekā svara pieauguma vai citiem nevēlamiem simptomiem. Ir jābūt ļoti uzmanīgiem un jāseko līdzi jaunākajiem pētījumiem par estrogēnu saturošiem produktiem, lai nepakļautu sevi vai bērnus nevēlamiem riskiem. Ir arī dabīgi produkti, kurus pārlieku daudz uzņemot var ietekmēt šī hormona līmeņus, kā linsēklas, sezama sēklas, sojas pupiņas un citi sojas produkti, hummus, žāvēti augļi, pilngraudu maize. Tāpat arī, gaļā, kuras audzēšanā ir izmantoti hormoni, var atrast estrogēnu. Cilvēki arī to uzņem ar hormonālo kontracepciju.

Diemžēl nepietiek, ka strādā pie viena hormona līmeņu samazināšanas, bet ignorē pārējos. Ir jāstrādā pie katra ne tikai, lai vieglāk nomestu lieko svaru, bet lai būtu veselāks cilvēks!

Kā zināt, ka nededzini taukus? Tu ikdienā esi noguris, slikti guli, esi stresainā vidē, gribi saldumus. Pēc šiem simptomiem vari būt drošs, ka ir jāsāk pievērsties hormonu sabalansēšanai.

kā nomest svaruDažiem labāk patīk paskriet vai padarīt kādu citu kardio aktivitāti, bet citiem svaru cilāšana ir tuvāka. Abas aktivitātes cilvēku padara atlētiskāku, spēcīgāku un veselīgāku, bet kura no abām ir labāka priekš liekā svara samazināšanas?

Atcerēsimies, ka svara samazināšana pēc būtības ir vairāk kaloriju sadedzināšana, kā kaloriju uzņemšana. Kardio ir viena no enerģijas patērēšanas formām, kas ļauj sadedzināt ķermenim vairāk kalorijas. Ir dažādu veidu kardio – skriešana, soļošana, iešana, nūjošana un vēl citi veidi. Atšķirībā no Taviem mērķiem, viens no kardio veidiem var būt piemērotāks kā cits.

Kā zaudēt svaru ar kardio treniņiem

Piemēram, ja mērķis ir notievēšana, tad zemas intensitātes kardio jeb skriešana lēnākā tempā būtu ļoti piemērots veids. Ilgstoša Iešana, soļošana un skriešana lēnākā tempā ļaus ķermenim visvairāk sadedzināt kalorijas.

Tomēr augstas intensitātes treniņi, kā sprints, ir labs veids, kā palielināt ķermeņa spēju dedzināt taukus. Ne visiem ir laiks iziet laukā un paskriet stundu un ilgāk, tāpēc īsi sprinti 15 minūšu garumā var pat likt veiksmīgāk notievēt kā garš, lēns skrējiens. Kā? Augstas intensitātes treniņi rada spēcīgu tauku dedzinošu efektu, kas ir aktīvs kādu laiku pat pēc skrējiena.

Lai pamēģinātu augstas intensitātes treniņu, var sākt ar 10 līdz 15 minūšu skrējienu, kura laikā tiek mainīts temps starp 30 sekundēm sprinta un 30 sekundēm iešanu. Tas paaugstinās pulsu un ļaus sadedzināt vairāk tauku.

Svaru celšana priekš notievēšanas

Ir daļa sievietes, kas uzskata, ka labāk netrenēties sporta zālē, jo tas ir grūti vai padarīs viņas pārāk lielas, muskuļotas vai pat vīrišķīgas. Tas ir tālu no taisnības, jo to būtu ārkārtīgi sarežģīti panākt kādam, kas nenodarbojas profesionāli ar fitnesu vai bodībildingu.

Cilāt svarus priekš tievēšanas un veselības ir lielisks veids, lai ne tikai iegūtu slaidāku augumu, bet pat sievišķīgāku, kas var ļoti labi izcelt auguma stiprās puses.  

Vīriešiem arī muskuļotāks un spēcīgāks ķermenis ļaus ātrāk atbrīvoties no liekā svara, jo paaugstinās vielmaiņu un radīs pārliecinošāku un vīrišķīgāku skatu pat, ja mērķis ir atbrīvoties no pāris kilogramiem.

Ja ir jāizvēlās, mēs iesakam darīt abus, lai gūtu pašu labāko efektu!

Bieži cilvēki grib tieši zināt, kā nomest svaru no vēdera. Vēders jau no laika gala ir bijis tā ķermeņa daļa, kurai paticis visātrāk aptaukoties un vislēnāk notievēt. Tas diemžēl ir saistīts ar to, ka vēderā ir īpaši dziļie tauki, kas veidojas ap orgāniem. Tie ir paši bīstamākie tauki, jo var novest pie otrā tipa cukura diabēta, sirds un cita veida slimībām.  

Ir pāris ieteikumi, kurus izmantojot varēsi zaudēt svaru no vēdera:

 • Uzturā lieto vairāk šķiedrvielas
 • Pārstāj regulāru alkohola lietošanu
 • Uzņem vairāk olbaltumvielas
 • Samazini stresu
 • Neēd daudz ogļhidrātus vai cukurotus ēdienus
 • Nodarbojies vairāk ar kardio aktivitātēm
 • Iekļauj treniņos svaru celšanu vai sporta zāles nodarbības
 • Saņem pietiekoši daudz miega
 • Pārliecinies, ka Tev uzturā ir labie tauki ar omega 3 taukskābēm
 • Ikdienā iekļauj pārtraukto gavēšanu (16h neēd, 8 stundu logā paēd visu dienas ēdienu)
 • Iekļauj uzturā ābolu sidra etiķi (vari pievienot ēdamkaroti ūdensglāzei pirms maltītes)
 • Dzer zaļo tēju vai kafiju

Svara zaudēšanu varēsi panākt, ievērojot kaut vai daļu no ieteikumiem. Svarīgi ir sākt un turēties pie regularitātes.

Dažreiz ir situācijas, kad ir nepieciešams ātri nomest svaru, ātrāk kā ar standarta notievēšanas risinājumiem. Tā var gadīties, ja ir jābūt savā pašā labākajā formā priekš kāda īpaša notikuma vai pasākuma. Šāda notievēšana nav rekomendējama pārāk bieži, jo var kaitēt cilvēka veselībai.

Lai ātri notievētu, svara zaudēšana pamatā ir uz ūdens svara rēķina. Lai samazinātu ķermeņa ūdens svaru, kas nereti mums liek izskatīties apaļākiem kā esam un pieliek pāris kilogramus pie svara, ir jādzer daudz ūdens. Dzerot vairāk ūdeni ir iespējams vairāk izskalot ūdeni. Tas arī ir nepieciešams, lai nodrošinātu veselīgu vielmaiņu. Nedēļā, kad plānots nomest lieko ūdens svaru, fitnesa treneri, lai sagatavotu sacensībām, liek dzert ūdeni robežās no 3 – 6 litriem.

Svīšana ir nozīmīgs process, lai izdzītu no ādas laukā ūdeni, kas patiesībā ir nātrija joni jeb sāls. Tāpēc, ja sviedri tiek mutē tie garšo sāļi. Lai ātrāk panāktu notievēšanas efektu, cilvēki mēdz iet pirtīs un turpināt dzert ūdeni. Pēc kāda laika sviedri vairs nebūs sāļi, bet neitrāli kā ūdens. Tas liecina, ka ūdens, kas pirmstam apslēpa auguma detaļas kā muskuļus, ir izdzīts no organisma. Svarīgi pēc pirts turpināt dzert ūdeni un atgūt izsvīstos vitamīnus.

Samazini sāls patēriņu līdz 2 gramiem dienā. Tas ir pietiekošs daudzums, lai ķermenī var notikt visi svarīgie procesi, kuriem sāls ir nepieciešams. Ja pārsniegsi 2 – 2.5 gramus dienā, tad ir augsts risks piesaistīt lieko ūdens svaru.

Ļoti svarīgas ir šķiedrvielas veselīgam zarnu traktam. Šķiedrvielas nodrošina nevēlamo baktēriju iztīrīšanu no zarnu trakta, kā arī, abrīvo ķermeni no liekā ūdens.

Ievērojot pāris nosacījumus kopā ar veselīgu uzturu un samazinātu kaloriju skaitu, svara zaudēšana īsā laikā var būt ļoti efektīva. Tajā laikā pievērs uzmanību sajūtām savā ķermenī, lai pamanītu atšķirīgas vai diskomfortu izraisošas sajūtas. Līdz ko tādas sajūtas tiek piefiksētas, nepieciešams pārtraukt diētas izmaiņas līdz pašsajūta atjaunojas.

Šis jautājums, kā notievēt tā, lai vēlamais svars saglabājas un sadedzinātie kilogrami nenāk atpakaļ, ir aktuāls visiem, kas ir mēģinājuši kādu no ātrajām, ekstrēmajām diētām, kas nereti pat ir neveselīgas, jo nenodrošina nepieciešamās uzturvielas. Līdz ko diēta ir beigusies, tā liekais svars atlec atpakaļ, jo tiek turpināti vecie ieradumi.

Lai tievēšana būtu veiksmīga, veselīgam uzturam, kas ikdienā satur maz ogļhidrātus, pieteikoši daudz olbaltumvielas un taukus, ir jābūt dzīves sastāvdaļai. Tai skaitā, arī sportiskas aktivitātes nevar būt īstermiņa risinājums uz mēnesi vai diviem.

Lai jautājums – kā ātri notievēt, tiktu atbildēts uz visiem laikiem, šeit nepietiek ar motivāciju kaut ko darīt lietas labā, bet ir nepieciešama regularitāte un disciplīna. Ir svarīgi apzināties līdz sirds dziļumiem mērķi, kāpēc tas tiek darīts un pie jēgpilna mērķa, notievēšana vairs nebūs problēma.