Dzer ūdeni, kad esi izslāpis un zaudē svaru nemanot

1355
udens

Ja Tu pieradināsi sevi dzert tīru ūdeni, kad esi izslāpis un izvairīsies no sulām un gāzētiem dzērieniem, cik vien iespējams, tad pamanīsi, ka būs krietni vieglāk sasniegt savu mērķa svaru, kā arī, to noturēt.

Katra ūdens glāze, ko izdzer, ietaupa vidēji 70 kalorijas, kuras būtu uzņēmis no citiem neveselīgākiem dzērieniem.

Pētījums

ASV veiktā pētījumā tika iekļauti 18 311 pieauguši amerikāņi. Laika periodā no 2005. līdz 2012. gadam tika pētīts, kā pētījuma dalībniekiem izmainījās uzturs un svars, kad dalībnieki aizstāja ierastos dzērienus ar ūdeni.

Rezultāts

Ar katru izdzerto ūdens glāzi, kura aizstāja kādu neveselīgāku alternatīvu, pētījuma dalībniekiem uzlabojās arī ikdienas diēta. Pētījuma autori spēja aprēķināt, ka katra ūdens glāze aiztaupīja līdz pat 69 kcal, no kurām lielākā daļa būtu bijušas no cukura.

Tas, protams, ir saistīts ar to, ka amerikāņi bieži būtu izvēlējušies ikdienā iedzert kādu no gāzētajiem saldinātajiem dzērieniem, bet ar to viss nebeidzās.

Palielinot ūdens uzņemšanu un samazinot neveselīgo dzērienu patēriņu, pētījuma dalībnieki dabīgi samazināja arī citu neveselīgu ēdienu patēriņu. Galvenokārt, tās bija ātrās saldās uzkodas, kā cepumi, bulciņas, saldējums, konfektes, šokolāde un citi saldumi.

Varam secināt, ka glāze ūdens, mirklī, kad esi izslāpis, ir labākais atveldzējošais dzēriens, ko vari savam ķermenim dot. Turklāt tas atstās arī vēl citas pozitīvas sekas.