Izdzer 2 glāzes ūdens un sadedzini 23 kcal

1093
dzert-udeni

Tu vari zaudēt lieko svaru, ja dzersi ūdeni. Pat tīrs krāna ūdens būs gana labs! Pie šāda secinājuma ir nonākuši Berlīnes Universitātes pētnieki. Viņi aprakstīja savā pētījumā, kā dzerot 2 glāzes ūdens, ķermeņa enerģijas patēriņš palielinās. Šis efekts visdrīzāk ir novērojams, jo ķermenim nākas ieguldīt enerģiju, lai ūdeni uzņemtu.

Ūdens un kalorijas

Citā pētījumā tika jau noskaidrots, ka ķermenis vairāk sadedzina kalorijas, kad ir pirmstam uzņemts ūdens. Tie paši pētnieki publicēja rezultātus, kur izpēte norādīja uz to, ka dzerot 6 glāzes ūdens, vīrieši sadedzināja vairāk taukus un sievietes – vairāk ogļhidrātu.

Ja pētījuma dati tiek pārrēķināti gada griezumā, tad tas nozīmē, ka dzerot 6 glāzes ūdens dienā, ir iespējams nomest papildus 2.4kg liekā svara.

Pētījums

Kā tas ir iespējams? Daļa atbildes slēpjās ūdens temperatūrā. Pamatā ūdens temperatūra ir zemāka par ķermeņa temperatūru, tāpēc ķermenim ir jāpatērē enerģija, lai uzsildītu ūdeni. Efektu vēl iespaido kuņģa izplešanās. Pilns vēders aktivizē nervu ceļus, kas liek izdalīties asinīs dažādiem hormoniem. Adrenalīns ir viens no tiem. Tā kā adrenalīns liek šūnām strādāt cītīgāk, tad arī tiek patērēta lielāka enerģija.

Interesanti, ka pētījumā dalībniekiem vienā gadījumā tika doti 0.5 litri ar ūdeni, otrā – 50ml ūdens un trešajā gadījumā – 0.5 litri ūdens ar mazliet sāli. Sāls daudzums bija tieši tik, cik vidēji cilvēka asinīs var atrast.

Cilvēka ķermenis neuzņem ūdeni tāpat vien. Katru reizi, kad padzeries, ūdens nokļūst asinsritē tikai tad, kad tam ir vienāds sāls daudzums ar asinīs atrodamo. Kad ūdens nonāk vēderā, pirms uzsūkšanās, tā sāļums tiek izbalansēts ar ķermenī esošo. Tieši tāpēc izotoniskie sporta dzērieni labāk remdē slāpes, jo satur nepieciešamos elektrolītus un sāļus.

Rezultāts

Tiem pētījuma dalībniekiem, kuri uzņēma ūdeni ar sāli, bija vismazākais enerģijas patēriņš. Šis pierādīja, ka visvairāk enerģija tiek patērēta, lai nogādātu vēlamo sāls daudzumu kuņģī, kad tiek dzerts parasts ūdens.