Jocīgs veids, kā nomest svaru

1095
šokolādes kūka

Dažiem cilvēkiem jau labu laiku ir zināms izteiciens “Ēd treknus ēdienus, cik gribi, bet tad dari to kails spoguļa priekšā”. Ja arī nekas tāds nav dzirdēts, tad pētnieki patiesībā ir šo izteicienu pārbaudījuši un tas strādā.

Pētījums

Pētnieki no universitātes Floridā savāca 185 cilvēku testa grupu, kurai lika sēdēt telpā un ēst. Grupas dalībniekiem tika piedāvāts ēst vai nu šokolādes kūku, vai augļu salātus. Dažreiz telpā atradās spogulis, dažreiz nē. Visiem dalībniekiem tika pateikts, ka tas ir garšas tests un nevienam netika nekas minēts par spoguli.

Rezultāts

Dalībnieki, kuri izvēlējās šokolādes kūku, to atzina par ļot garšīgu. Tie bija dalībnieki, kuri atradās telpā bez spoguļa. Dalībnieki, kuri ēda kūku telpā ar spoguli, novērtēja kūku par mazāk garšīgu un viņi arī to apēda mazāk kā otra grupa. Cilvēki, kuri ēda augļu salātus netika īpaši ietekmēti ar spoguļa klātbūtni.

Acīmredzot, spogulis cilvēkiem liek vairāk domāt par savu fizisko izskatu, kā arī, liek tiem objektīvi apskatīties uz sevi un novērtēt savu rīcību.

Ja pieķer sevi vēlās vakara stundās snakstamies gar ledusskapi, varbūt ir vērts apsvērt spoguļa novietošanu netālu no ledusskapja durvīm.

Lasi arī citus rakstus, lai uzzinātu, kā notievēt.