Kā atturēties no neveselīgiem našķiem?

978
kalorijas

Pētnieki ir atklājuši veidu, kā piemuļķot mūsu smadzenes, lai ātrās ēdināšanas restorānos ēdieni neliktos tik kārdinoši.

Pētījums

Pētījuma laikā studentiem tika rādīti dažādi ēdienu attēli, no kuriem lielākā daļa bija trekni, sātīgi ēdieni (junk food) vai saldie ēdieni.

Puse no studentiem jau aktīvi sekoja līdzi uzturam un mēģināja samazināt lieko svaru. Dažiem no ēdienu attēliem klāt bija kaloriju skaits norādīts.

Pētījuma dalībniekiem tika vaicāts, cik katrs ēdiens izskatās apetelīgs un lai novērtē katru ēdienu no 1 līdz 4. Pētījuma laikā studentiem tika novērota smadzeņu darbība, lai noteiktu, kādi smadzeņu reģioni aktivizējas, redzot ēdienu attēlus.Rezultāts

Visi pētījuma dalībnieki novērtēja tos ēdienus, kuriem bija klāt kalorijas, kā vismazāk kārdinošus. Šis novērojums bija īpaši izteikts tiem, kuri jau sekoja līdzi uzturam un mēģināja notievēt.

Veicot smadzeņu darbības analīzi, zinātnieki secināja, ka tieši tie reģioni smadzenēs, kuri atbild par cilvēka ēšanas paradumiem, tika mazāk aktivizēti, redzot kaloriju skaitu attēlos. Tiem, kuri bija uz diētas, jau bija novērojama zemāka aktivitāte šajā smadzeņu reģionā.

Šis bija pirmais tāda veida pētījums, lai noskaidrotu, kā cilvēki pieņem lēmumus, kad kalorijas ir redzamas blakus ēdienam un izskatās, ka pētījums ir bijis veiksmīgs.

Ko no šī ņemt vērā?

Ja vēlies atrast veidus, kas varētu palīdzēt ātrāk nomest lieko svaru, iepērkoties, pievērs uzmanību vairāk produktu aizmugurei, kur ir norādīts kaloriju skaits. Salīdzini to starp alternatīviem produktiem un dod priekšroku produktiem, kuros ir mazāk cukuru vai ogļhidrātu.