Labāki notievēšanas rezultāti ar sevis hipnozi

2041
hipnoze

Sevis hipnoze var palīdzēt cilvēkiem, kuriem ir liekais svars. Tā apgalvo psihologi no Ziemeļu Kolorado universitātes. Lai arī hipnozes process aizņēma vien pāris minūtes no dienas, tās rezultāti bija noturīgi ilgstoši.

Pētījums

Pētnieki tālajos 80os gados uzaicināja 109 cilvēkus vecumā no 18 līdz 67 gadiem, lai zaudētu svaru ar dažādiem uzvedības ietekmējošiem vingrinājumiem 9 nedēļu garumā. Reizi nedēļā visiem pētījuma dalībniekiem bija jāapmeklē terapists, kurš viņiem mācīja metodes, kā ikdienā ēst mazāk.

Terapsiti sāka ar to, ka dalībniekiem iemāciīa, identificēt izsalkuma avotus, kas lika ēst vairāk saldumus. Tālāk dalībnieki jau paši spēja to darīt mājas apstākļos, lai kontrolētu spontāno izsalkumu.

Pēc tam terapisti turpināja ar to, ka iemācīja, kā pašiem sevi hipnotizēt vairāks reizes dienā. Viņiem bija jāatslābinās un jāatkārto, klusi pie sevis, metodes, kuras terapists iemācīja.

Rezultāts

Pētījuma laikā nebija nekādas atšķirības, vai dalībnieki bija izmantojuši tikai uzvedības ietekmējošās metodes vai piekopuši hipnozi. Abos gadījumos bija pozitīvs progess liekā svara samazināšanā. Toties pēc pāris gadiem parādījās īstā atšķirība. Tiem, kuri neveica hipnozi, svars palika nemainīgs, bet tie, kuri piekopa sevis hipnozi, arī turpināja samazināt lieko svaru.

Galvenais izskaidrojums, kāpēc izdevās noturēt progresu vairāku gadu garumā ir tāds, ka bieži cilvēkiem pietrūkst motivācijas vai metodes, kā īstermiņa notievēšanas stratēģiju padarīt ilgstošu. Tāpēc ikdienas hipnoze bija labs instruments, lai nostiprinātu disciplīnu un spētu uzsākto notievēšanas kursu padarīt par ilgstošu ieradumu.