Zivju eļļa Tevi padarīs slaidāku un muskuļotāku

1817
Zivju eļļa

Lietojot zivju eļļu, var uzlabot ķermeņa kaloriju patēriņu un tauku dedzināšanas procesus, kamēr tiek darīti zemas intensitātes vingrinājumi. Vēljovairāk, zivju eļļa stimulē muskuļu augšanu audos. Pie šādām atklāsmēm nonāca Kanādas uztura speciālisti.

Pētījums

Pētnieki divās grupās sadalīja 24 veselīgas sievietes vecumā no 60 līdz 74 gadiem. Viena grupa uzņēma 5 gramus zivju eļļas katru dienu 12 nedēļu garumā. 2 grami zivju eļļas saturēja polinepiesātinātā omega-3 taukskābes (DHA un EPA). Otra grupa uzņēma placebo.

Pētnieki,  pētījuma laikā, pārbaudīja sievietes vairākas reizes laboratorijā un viņi noņēma ķermeņa mērījumus, kā arī, noteica kaloriju patēriņu.

Rezultāti

Zivju eļļa, kad lietota, kā uztura bagātinātājs, sievietēm palielināja dienā patērēto kaloriju skaitu zemas intesitātes treniņa laikā (pētījuma dalībniecēm bija 30 minūtes mierīgā gaitā jābrauc ar velosipēdu).

Kad sievietes, kuras lietoja zivju eļļu, atpūtas, viņas sadedzināja tik pat taukus, kā tās no placebo grupas. Bet zemas intensitātes treniņa laikā, grupa, kas lietoja zivju eļļu, patērēja ievērojami vairāk kalorijas.

Sievietes eksperimenta laikā, kuras lietoja zivju eļļu nometa pat līdz 1.5kg tauku. Interesanti, ka arī liesā muskuļu masa pieauga pat par vairāk kā 1.5kg.