oolong tēja

Tējas dzeršana liek Tavam bioloģiskajam pulkstenim tikšķēt lēnāk. Ķīniešu Universitāte ir izpētījusi, ka vīrieši virs 65 gadiem, kuri dzer tēju, molekulāri ir pa 5 gadiem jaunāki.

Pētījums

Pētījumā tika analizēts DNS no tūkstots vecākām sievietēm un tūkstots vīriešiem. Pētnieki mērīja telomēru garumu. Telomēri atrodas hromosomu galos, kuri veido DNS.

Jo vairāk šūnas ir dalījušās, jo mazāk tās var atkal dalīties. Katru reizi daloties, to telomēri paliek īsāki un tas ietekmē cilvēka mūža garumu.

Rezultāts

Pētnieki vaicāja pētījuma dalībniekiem par to ēšanas paradumiem. No tā viņi atklāja, ka telomēru garums sievietēm bija cieši saisīts ar dzīvesveidu. Sievietēm, kuras uzņēma augstu omega-6 taukskābju daudzumu, lietojot zemesriekstu eļļu vai kukurūzas eļļu, bija nedaudz īsāks telomēru garums nekā sievietēm, kuras ēda mazāk tauku.

Vīriešu starpā, tie, kas uzņēma daudz tējas, bija ar garākiem telomēriem. Telomēri vīriešiem, kuri dzēra vismaz trīs krūzes ar tēju dienā, bija ievērojami garāki, kas varētu dot papildus 5 gadus mūžam.

Populārākā tēja, kuru vīrieši dzēra, bija zaļā tēja. Baltā oolong tēja bija otra populārākā.