Labie tauki? Beidzot atbildēts, kuri tie ir!

1133
labie tauki

Kas ir labie tauki

Ja Tu vēlies pasargāt sevi no kardiovaskulārām slimībām, pārliecinies, ka uzturā uzņem taukus no tādiem avotiem, kā olīveļļa, rieksti un avokado. Mononepiesātinātās taukskābes šajos ēdienos pasargās Tavus asinsvadus no fizioloģiskā stresa un nodrošinās asinsvadu atjaunošanos. Pie šādām atklāsmēm nonāca britu uztura speciālisti.

Pētījums

Pētījumā piedalījās 190 dalībnieki vecumā no 21 – 60 gadiem. Dalībniekiem bija iepriekš noteikts paaugstināts risks saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām. Viņi tika sadalīti 3 grupās. Nākošās 16 nedēļas visas grupas uzturā uzņēma 35% taukus no visām barības vielām, lai noskaidrotu, kuri ir labie tauki.

Pirmās grupas uzturā, lielākā daļa no taukskābēm bija piesātinātās. Otrajā grupā – mononepiesātinātās, bet trešajā grupā visvairāk uzņēma polinepiesātinātās taukskābes.

Visu šo laiku zinātnieki noņēma analīzes no dalībniekiem, lai sekotu līdzi rādītājiem, kas norāda par ansisvadu slimību risku.

Rezultāts

Bieži uztura speciālisti iesaka uzturā daudz uzņemt polinepiesātinātās taukskābes, lai pasargātu sevi no sirds un asinsvadu slimībām. Tādi ēdieni ir valrieksti, saulespuķu sēklas, linu sēklas. Tomēr šajā pētījumā netika novērota ievērojama pozitīvā ietekme no tādām taukskābēm.

Visspēcīgākā ietekme uz sirds slimību risku samazināšanu bija mononepiesātinātājām taukskābēm. Šīs taukskābes stiprina asinsvadus un palīdz atjaunot asinsvadu sieniņas.

Rezultātā, labākie tauki, kurus vari uzņemt uzturā, ir tie, kas satur mononepiesātinātās taukskābes.

Labo tauku produkti

labo tauku produkti

Rekomendējamie labo tauku produkti ir:

  • rieksti (mandeles, brazīlijas)
  • avokado
  • olīvas
  • olīveļļa
  • zemesriekstu eļļa un sviests
  • sezama sēklas un eļļa