citronudens

Iespējams, ka daudzi no jums jau sāk savu rītu ar citronūdeni. Tam nevajag pat zinātniski pamatotus iemeslus, jo citronūdens ir garšīgs. Lai šo rīta rituālu vēl vairāk nostiprinātu vai arī, lai pārliecinātu tos, kuri vēl to nav iekļāvuši savā rutīnā, mēs esam sagatavojuši pāris faktus, kāpēc citronūdenim vajadzētu atrasties pie gultas.

Ko mēs zinām par citroniem

Citrons ir viegli pieejams auglis, kurš ir labs C vitamīna avots. Viens citrons vidēji satur 30 – 40mg C vitamīna. Lai salīdzinātu, viens apelsīns vidēji satur 80-90mg. Pieaugušam cilvēkam dienas rekomendējamā doza ir 75 – 90mg.  Citronā nav daudz kaloriju – vidēji 29 kcal uz 100 gramiem.

Atgriežoties pie C vitamīna. Tas ir gana daudz pētīts, tāpēc mēs labi pārzinām veselības ieguvumus. Ir pētījumi, kas apstiprina šādus ieguvumus:

  • Aizsargā no sirds slimībām;
  • Pasargā no redzes problēmām;
  • Uzlabo ādas kvalitāti un pasargā no grumbām;
  • Uzlabo imūnsistēmas darbību;
  • C vitamīns strādā, kā antioksidants, kas aizsargā šūnas no brīvajiem radikāļiem.

Citronūdens priekš detoksifikācijas un attīrīšanās

Šis ir viens no nozīmīgākajiem citronūdens ieguvumiem. Protams, kā jau no ūdens, palielinās ķermeņa spēja izskalot toksīnus. Citronskābe, kas dabīgi atrodas citronos, šo procesu vēl vairāk pastiprina.

Toksīni mūsu ķermeņos nonāk no dažādiem avotiem gan no gaisa, ko elpojam, gan ēdiena.  Mūsu aknas ir dabīgā filtrēšanas sistēma, kas atbrīvojas no šiem toksīniem. Citronūdens palīdz uzlabot ķermeņa dabīgo enzīmu funkciju,  kā ari, stimulē aknu darbību. Lietojot citronūdeni pēc maltītes var īpaši samazināt toksīnu daudzumu ķermenī.

Uzlabo gremošanu ar citronūdeni

Kad dzer siltu citronūdeni, Tev uzlabosies gremošana. Citronūdens palīdzēs ar ēdiena pārstrādāšanu, samazinās aknas aptaukošanās risku, samazinās insulīna jūtību un iespēju saslimt ar sirds slimībām.

Cintronūdenī atrodamie elementi palīdz samazināt apetīti. Tie var novērst nelabu dūšu. Lai panāktu šos efektus, ir vēlams ūdeni papildināt ar citrona miziņu, jo tieši tā satur šos vēlamos elementus.

Svara un apetītes samazināšana

Šim punktam pieejam piesardzīgi, jo nav vēl pārāk daudz pētījumi, kas apstiprinātu tieši notievēšanas efektu. Tomēr pētījumi ir un viens no tiem apgalvo, ka pektīni, kas ir vielas citronos, nodrošina sāta sajūtu, kas var novest pie samazinātas kaloriju uzņemšanas dienas laikā.

Citā pētījumā pektīni un polifenoli palielināja tauku metabolismu, palielināja labo holesterīnu un samazināja slikto.

Nu ko, vai šie fakti Tevi pārliecināja, lai sāktu rītu ar cintronūdens glāzi? Padalies ar rakstu, lai arī savus draugus iepazīstinātu ar veselīga dzīvesveida principiem!