Esi uz diētas? Šampinjoni paātrina notievēšanu!

1255
šampinjoni

Eksistē uztura triks, kuru vari izmantot, lai jebkuru taukainu maltās gaļas ēdienu padarītu veselīgāku, neuzupurējot garšu. Samaini malto gaļu ar sasmalcinātiem šampinjoniem! Rezultātā, ēdiena kilokalorijas samazināsies dramatiski.

Pētījums

Uztura pētnieki Džona Hopkinsa universitātē 54 veselīgiem cilvēkiem deva ēst 4 dažādās reizēs čili ar malto gaļu vai lazanju ar malto gaļu. Citā dienā tiem deva 4 maltītes ar tiem pašiem ēdieniem, bet malto gaļu aizstāja ar šampinjoniem.

Dienās, kad pētnieki pabaroja savus pētījuma dalībniekus, viņi monitorēja ēšanas paradumus visu atlikušo dienu.

Rezultāts

Pirmkārt, maltītes, kuras bija pagatavotas ar šampinjoniem, saturēja par 420 kcal mazāk kā tās, kuras bija ar malto gaļu. Otrkārt, dienās, kad cilvēki ēda ēdienus ar šampinjoniem, viņi nemēģināja atlikušās dienas laikā kompensēt šīs trūkstošās kalorijas. Dienas beigās pētījuma dalībnieki apēda par vidēji 375 kcal mazāk kā tad, kad ēda maltītes ar malto gaļu.

Pētnieki atzīst, ka aizstājot malto gaļu ar sēnēm, ir izdevies ievērojami samazināt ikdienas kaloriju patēriņu, pamatā tieši uz uzņemto tauku skaitu. Toties sāta sajūta un apetīte palika nemainīga. Pētnieki ir apņēmušies uzzināt ilgtermiņa efektu, ja ikdienā uzturā tiek regulāri patērētas sēnes.

Cilvēkiem ir vieglāk aizstāt kādu neveselīgāku ēdiena sastāvdaļu pret veselīgāku, nekā ieviest dramatiskas izmaiņas visā ēdienkartē.

Kā Tev garšo šampinjoni un vai tagad mēģināsi tos pievienot vairāk sevis gatavotajos ēdienos?