Bezmiegs? Apēd divus kivi labākam miegam!

71
bezmiegs

Ja Tev ir problēmas ar bezmiegu un vēlies pamēģināt kādu dabīgu līdzekli, tad iespējams Taivānas Medicīniskās Universitātes pētniekiem būs īstā atbilde tieši Tev! Viņi jaunā pētījumā ir izsecinājuši, ka apēdot divus kivi augļus pirms gulētiešanās vari uzlabot miega kvalitāti.

Seratonīns ēdienos

Zinātniekiem radās ideja izpētīt kivi spējas tikt galā ar bezmiegu no kāda cita pētījuma, kas tika veikts 80. gados, ASV. Amerikāņu pētījumā mēģinājā noteikti seratonīna līmeņus dažādos populāros ēdienos.

Seratonīns ir prekursos hormonam melatonīnam, kas atbild organismā par miega cikla regulēšanu.

Ir vēl citi augļi un dārzeņi, kuri var veicināt melatonīna līmeni cilvēkos, kā tomāti, ķirši un banāni. Par ķiršiem jau ir bijuši pētījumi, kuros ir pierādīta ķiršu ietekme uz miega kvalitāti.

Pētījums

Taivānas Medicīniskās Universitātes zinātnieki iesaistīja pētījumā 29 dalībniekus – vīriešus un sievietes vecumā no 29 līdz 55 gadiem, kuriem jau bija nelielas miega problēmas. Katru dienu, četru nedēļu garumā, viņi apēda divus kivi augļus vienu stundu pirms gulētiešanas.

Rezultāts

Pēc četru nedēļu pētījuma kopējā miega kvalitāte uzlabojās un kivi palīdzēja tikt galā ar bezmiegu. Ejot gulēt, testa dalībnieki aizmiga vidēji par 5 minūtēm ātrāk un gulēja 40 minūtes ilgāk.

Var secināt, ka ēdot divus kivi regulāri, var uzlabot gan aizmigšanas ātrumu, miega ilgumu un tā kvalitāti. Kivi augļi var palīdzēt cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar bezmiegu.

Avots