Regulāra ibuprofēna lietošana negatīvi ietekmē sēkliniekus!

528
ibuprofens

Ibuprofēns un hipogodānisms

Pētnieki no Teksasas Medicīnas Centra atklāja negatīvu ibuprofēna ietekmi vīriešu sēkliniekos, kas kļūst pamanāma jau pēc 14 dienu ibuprofēna lietošanas.

Pētnieki vēlējās noskaidrot, vai ibuprofēns ietekmē vīriškos hormonus. Atklājās, ka testosterona līmeņi paliek nemainīgi, bet pieaug luteinizējošā hormona (LH) daudzums. Kad jauniem cilvēkiem pieaug LH, tas liek sēkliniekiem izstrādāt testosteronu. Novecojot, ir vajadzīgs ar vien vairāk luteinizējošais hormons, lai tiktu saražots nepieciešamais testosterons.

Ārsti atklāja, ka regulāra ibuprofēna lietošana noved pie pāragras hipogodānisma iestāšanās ar visām sekām, kuras izraisa zemi testosterona līmeņi. Hipogodānisms ir menopauze vīriešiem.

Ibuoprofēna pētījums

Pētnieki testa dalībniekiem deva katru dienu 600mg ibuprofēna. Pētījuma dalībnieki bija jauni un veseli vīrieši. Tika veikti hormonu līmeņu novērojumi pēc 14 dienām un pēc 44 dienām.

Kas tika atklāts?

Ibuprofēns neietekmēja testosterona vai estradiola līmeņu organismā ne pēc 14, ne arī pēc 44 dienām. Tomēr, ibuporfēns ietekmēja luteinizējošo hormonu un LH attiecību pret brīvo testosteronu. LH pieauga par 23% jau pēc 14 dienām. Tika novērota negatīva ietekme uz šūnām, kas atbild par spermatozoīdu veidošanu.

Ko šis viss nozīmē?

Bieži atlēti un sportisti ikdienā izmanto ibuprofēna saturošus medikamentus, lai samazinātu muskuļu un locītavu sāpes. Tomēr, ar vien vairāk pētījumi apstiprina, ka šī ir slikta ideja.

Ir pētījumi, kas apstiprina ibuprofēna negatīvo ietekmi uz muskuļu augšanu. Vēl ar šo jaunāko pētījumu, atlētiem ir jābūt vēl uzmanīgākiem, apsverot ibuprofēna medikamentu lietošanu, it īpaši ilgtermiņā.