Vai ķiploki pasargā no saaukstēšanās un iesnām?

148
ķipoks pret saaukstēšanos

Latviešu kultūrā ķiploks jau sen ir zināms kā tautas medicīna, kas palīdz cīnīties pret saaukstēšanos, iesnām, vīrusiem un iekaisumiem. Tomēr, lai ķiploks nepaliktu tikai kā tautas medicīna, svarīgi ir pārbaudīt pētnieciskā vidē, vai tas patiešām spēj tik daudz ko mūsu veselībai sniegt. Britu bioķīmiķis Pēteris Džoslings veica tieši šādu pētījumu, lai noskaidrotu, kā no ķiploka atvasināts uztura bagātinātājs ietekmē imunitāti.

Pētījums

Džoslings eksperimentēja ar divām grupām, katrā bija 73 pētījuma dalībniekiem. 12 nedēļas viena grupa saņēma plasibo kapsulas un otra grupa – vienu kapsulu ar alicīnu.

Alicīns ir sēra saturoša viela, kas atrodās tādos augos kā ķiplokos, sīpolos, lokos. Kad alicīns sadalās, tas izdala raksturīgo ķiploka smaržu. Kā arī alicīns ir atbildīgs par visiem pozitīvajiem efektiem uz cilvēka veselību. Testā tika izmantots alicīna uztura bagātinātājs ar nosaukumu Allimax.

Rezultāti

Testa dalībniekiem, kuri ikdienā lietoja alicīna kapsulas reģistrēja kopā 24 saslimšanas vai apaukstēšanās gadījumus. Tā grupa, kas nesaņēma alicīnu, sasniedza 65 saslimšanas gadījumus.

Ķiploka grupas vidējais saaukstēšanās ilgums ar simptomiem bija 1.52 dienas, turpretim plasibo grupai tās bija vidēji 5 dienas.

Fighting colds with garlic

Secinājumi

Šis bija pirmais pētījums, kas tika veikts aizklāti ar plasibo grupu, nodrošinot tā precizitāti un datu uzticamību, kura mērķis bija noteikt ķiplokā esošo vielu ietekmi uz cilvēka imunitāti.

Rezultāti pārliecinoši ir par labu grupai, kas lietoja alicīna uztura bagātinātāju. Tas strādā gan preventīvi, lai pasargātu no saaukstēšanās, gan lai veicinātu ātrāku atveseļošanos.